Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Przyspieszenie Firefoxa o 40%

 

   Prędkość ładowania stron internetowych w Firefoksie możemy w bardzo prosty sposób zwiększyć o 40% korzystając z funkcji Tracking Protection tj. aktywna ochrona przed śledzeniem.

Monica Chew oraz Georgios Kontaxis przeprowadzili badania z których wynika, że po użyciu "Tracking Protection" prędkość wczytywania 200 najpopularniejszych stronach www wzrosła nawet o 44%. Oczywiście na częsci stron różnice będą minimalne lub nieodczuwalne ale są też i takie które ładują sięzdecydowanie szybciej.

 

firefox szybszy o 44 procent

 

Jak włączyć Tracking Protection?

 

Firefox informuje witryn o tym, że użytkownik nie chce być śledzony (Do Not Track). Niestety witryny nie mają obowiązku przestrzegania zaleceń użytkownika. Dlatego Firefox pozwala lepiej bronić się przed śledzeniem dzięki

 

Tracking Protection poprzez aktywne blokowanie domen i stron znanych ze śledzenia użytkowników. 

Aby włączyć Tracking Protection należy wpisać do paska adresu about:config. Następnie potwierdzić, że zachowamy ostrożność.. Korzystając z wyszukiwarki odnajdujemy pozycję privacy.trackingprotection.enabled. Podwójne kliknięcie zmieni wartość na "true". W czasie korzystania z tej funkcji będziemy widzieć w pasku adresu ikonkę tarczy.

 

Szczegółowe informacje o Monica Chew i Georgios Kontaxis oraz ich pracy znajdziecie w dokumenicie pod tym adresem: http://ieee-security.org/TC/SPW2015/W2SP/papers/W2SP_2015_submission_32.pdf