Wyprawa do Tokio 2016

Moja wycieczka do Tokio 2016 -

Przygotowania

 

   Podróż do Japonii zawsze była moim wielkim marzeniem. Zwiedziłem pół Europy, m.in widziałem wieże Eiffla, byłem w podparyskim Disneylandzie, w Monachium, Berlinie, Budapeszcie, Wiedniu, Pradze, Bratysławie, Brukseli, Amsterdamie,  widziałem kawałek Holadnii i kilka innych. Wreszcie zjeździłem całą Polskę wzdłuż i wszerz... góry, mazury, kaszuby, bieszczady. Wschód i zachód.... D

   Doszedłem do wniosku że wszystkie te miejsca są owszem ciekawe, "ładne" itd ale w pewnym sensie ... jednakowe. Mieszkają w nich mniej lub bardziej podobni do siebie ludzie, architektura tez jest z grubsza podobna, wszędzie mamy jakieś stare miast, jakiś zamek lub pałac, jakiś słynny pomnik/budynek..... taki schemat europejskiego miasta/krajobrazu. Zapragnąłem zobaczyć coś zupełnie odmiennego. Coś innego w sensie kulturowym, mentalnym, architektonicznym, społecznym. Przyszedł najwyższy czas aby ruszyć 4 litery po za Europę ;) 

   W końcu w okolicach stycznia  2016 roku otrzymałem informację o tym że FIN organizuję kolejną  konferencję, tym razem w ... Tokio!   To było to!

Spotkanie mialo się odbyc w hotelu The Prince Park Tower Tokyo. Sam udział w konferencji FIN bedzie ciekawy doświadczeniem (jak zawsze) a do tego bonus w postaci zwiedzania Tokio. Do tego postanowiliśmy przedłużyc nasz pobyt w o 1 dzień i zarezerwować pokój w hotelu APA Hotel Shibuya Dogenzakaue który znajduje się .... 5 min drogi od słynnego skrzyżowania Shibuya Crossing.

 Shibuya Crossing Tokyo

Skrzyżowanie Shibuya Crossing

 

Dzięki temu wyjazdowi dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy.  Postaram się  przedstawić je Wam jak najlepiej, podpowiadając przy okazji jak przygotować się do podobnego wyjazdu, co zobaczyć, o czym pamiętać jadąc do Japonii. 

Marcin Piętka w Japonii

 Podróż rozpoczęła się na stacji Szczecin Główny a potem Warszawa - Amsterdam i Tokio. Powrót: Tokio - Paryż - Warszawa - Szczecin.

 

 Wpisy będą pojawiać się w tej kategori (Tokio 2016 i poniżej) w miarę mozliwości i czasu.

Mam nadzieję że moje wpisy przypadna Wam do gustu!  

 

 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

DSC03236

 

Zdjęcia z wycieczki

do Tokio.

 

 

 

 

... bądz tu Polaku mądry i z ponad tysiąca zrobionych zdjęć wybierz kilka do opublikowania dla znajomych... Uwierzcie, starałem się!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

DSC03131

 

Wieża

"Tokyo Tower"

 

 

 

 Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale naród japoński posiada swoją własną wieżę Eiffla. Budowa telewizyjnej wieży Tokyo Tower wzorowanej na paryskim symbolu zakończona została w 1958 roku.

Tokyo Tower (jap. 東京タワー Tōkyō Tawā) zwana również Wieżą Tokijską – wieża telewizyjno-radiowa będąca atrakcją turystyczną z punktem obserwacyjnym. Położona w parku Shiba w dzielnicy Minato a wybudowana w 1958 roku, ma 333 metry wysokości i jest wyższa o 8 metrów od paryskiej wieży Eiffla na której była wzorowana.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 DSC03601

Jadę do Tokio, jak się przygotować?

Przydatne informacje.

 

 


 

Zaczynamy od samych przygotowań, czyli o czym należy pamiętać przed wycieczką do Japonii?

 

Podkategorie

panorama1

 

Relacje z wyprawy do Tokio w maju 2016r.

  

 Ciekawostki, znane miejsca, obserwacje życia codziennego Tokijczyków  czyli wszystko co zarejestrowało oko mojego aparatu.

Zapraszam do oglądania!