Drukuj
Odsłony: 2402
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Unitek

 

 

 

Stacja klonująco - dokująca Unitek Y-3026

 

 

 

Stacja dokująca Unitek Y-3026 to nowsza, wykonana z aluminium,  wersja popularnej, wcześniejszej wersji stacji klonująco - dokującej Y-3025.

 

 Unitek Y-3026

 Klonowanie HDD 3,5 na SDD 2,5

 

 

 

Unitek Y-3026

Opakowanie stacji

DSC06959

Zawartość opakowania:

 

Podłączona do komputera za pośrednictwem portu USB3.0 umożliwia transfer danych z prędkością do 6Gbps (SATA III).

Wyposażona jest w 2 zatoki do dysków. Można do niej podłączać wszystkie rodzaje dysków SATA: 2,5", 3,5", talerzowe, SSD -o wszelkich pojemnościach.

Zaprojektowana została do pracy z dyskami o dużej pojemności.

Jest idealnym urządzeniem dla osób, które potrzebują szybkiego dostępu do danych oraz narzędzia do szybkiego ich przetwarzania i powielania w takich procesach jak produkcja materiałów video i backup. Jest też wygodnym rozwiązaniem przy aplikacjach wymagających częstej zmiany dysków - łatwość ich instalacji zmniejsza ryzyko awarii.

Stacja umożliwia proste tworzenie kopii danych pomiędzy dyskami, w trybie offline, poprzez naciśnięcie przycisku na obudowie.

Klonowanie offline odbywa się bez udziału komputera z prędkością do 485 MB/s. Bardzo szybka: skopiowanie 128GB danych pomiędzy dyskami SSD zajmuje około 4 minut. A to wszystko dzięki zastosowaniu technologii UASP (USB Attached SCSI), która zwiększa efektywność transferu nawet o 60%! Diody sygnalizacyjne znajdujące się na froncie stacji informują o postępie oraz zakończeniu procesu.

Urządzenie stanowi ciekawe rozwiązanie dla małych firm chcących archiwizować swoje dane komputerowe nie inwestując w kosztowne rozwiązanie NAS.

Stacja Y-3026 jest także odtwarzaczem video - po podłączeniu bezpośrednio do telewizora można usiąść wygodnie na kanapie i oglądać.

Stacja dokująca Y-3026  wykonana jest z aluminium, świetnie prezentuje się na każdym biurku, szczególnie jeśli obok niej stoi aluminiowy ultrabook. Aby stała stabilnie od spodu wyposażono ją w gumowe nóżki, a w zestawie dołożono przykrywkę chroniącą przed kurzem, gdy nie jest używana. Po prostu zadbano o każdy detal.

 

Zawartość zestawu

 

Główne cechy:

 Sygnalizacja Unitek Y-3026

  1. Sygnalizacja zasilania – włączona, gdy urządzenie pracuje, wygaszona, gdy urządzenie przebywa w trycie uśpienia
  2. Sygnalizacja dysku A –mruga, gdy następuję odczyt lub zapis danych
  3. Sygnalizacja statusu klonowania –odpowiednio 25%,50%,75%,100%, mruganie określa status przekopiowanych części dysku, gdy wszystkie się świecą oznacza zakończenie kopiowania
  4. Sygnalizacja dysku B –mruga, gdy następuję odczyt lub zapis danych
  5. Zatoka dysku B –dysk docelowy, pojemność B>=A
  6. Zatoka dysku A –dysk źródłowy

 

Tryb uśpienia

Obudowa zostaje uśpiona po 30min po zakończeniu klonowania i jeśli żadna dodatkowa operacja nie zostanie wykonana (np. naciśniecie przycisku, wymontowanie dysku/ów, itd.)Podobna sytuacja ma się jeśli urządzenie jest podłączone do komputera, stacja przejdzie w stan uśpienia po 30min bezczynności.W trybie uśpienia sygnalizacja zasilania zostaje wygaszona, pozostałe diody będą się świeciły.

 

Procedura klonowania dysków Offline - bez użycia komputera

 klonowanie dysków

Klonowanie ukończone - 100%

 

Instrukcja uruchomienia klonowania offline (bez podłączania do komputera):

1.Funkcja klonowania offline działa bez podłączenia do komputera

2.Zamontuj dysku A i B, odpowiednio dysk A jako źródłowy, dysk B docelowy

3.Przyciśnij na 3 sekundy przycisk klonowania, zaświeci się dioda 100% na linijce statusu, następnie należy krótko nacisnąć przycisk klonowania.

Wtedy procedura zostanie uruchomiona, sygnalizować to będzie mrugająca dioda 25% na linijce statusu. Gdy wszystkie diody się zaświecą, oznaczać to będzie zakończenie procedury.

 

 

Parametry:

 

Cena: ok 149 PLN (maj 2021)