Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

l310 1.png Drukarka

Epson L310

 

 

   Dziś do mojego biura dotarła nowa, kolorowa drukarka atramentowa EPSON L310 ze zintegrowanym pojemnikiem na atrament oraz zapasem tuszów, który wg. producenta wystarczy na dwa lata

(Dwuletni zapas atramentu oszacowano na podstawie średniej miesięcznej liczby drukowanych stron)

Epson L310 to przedstawiciele serii drukarek z wbudowanym systemem zasilania w atrament, co wraz z niskimi kosztami druku, stanowi podstawową zaletę tych produktów.

Jak podaje producent drukarka Epson L310 to:

  " ... urządzenia z systemem stałego zasilania w atrament firmy Epson posiadają w zestawie zapas tuszów na dwa lata**, dzięki czemu można cieszyć się niezwykle niskimi kosztami drukowania"

   Drukarka L310 oferuje bardzo niskie koszty druku w przeliczeniu na stronę niezależnie od tego, czy wydruki są czarno-białe czy kolorowe. Zestaw zawiera cztery butelki z kolorowym tuszem (cyjan, żółty, purpurowy, czarny) oraz dwie dodatkowe butelki z czarnym tuszem. Zintegrowany pojemnik na tusz o dużej pojemności pozwala na wydrukowanie do 12 000 stron w czerni i 6500 stron w kolorze przy użyciu wkładów początkowych.

 epsonL310 2 2

drukarka Epson L310

 

epsonL310 2

Zawartość pudełka: instrukcja, CD, kabel zasilający oraz 3 buteleczki z czarnym atramentem i po jednej z kolorowymi.

 

 

 

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:
- Kabel zasilający
- Instrukcja montażu
- Oprogramowanie (CD)
- Karta gwarancyjna
- 4 oddzielne butelki (70 ml) z atramentem (czarny, błękitny, żółty, purpurowy) oraz 2 dodatkowe butelki z czarnym atramentem
- Urządzenie L310

 

Napełnianie zbiornika

 https://youtu.be/cfnD7j7bpzw

 

 

INSTALACJA

Proces instalacji odbywa się bardzo sprawnie. Oprogramowanie prowadzi użytkownika "za rękę" podpowiadając jak napełnić pojemniki na tusz przy pomocy dostarczonych buteleczek z atramentem. Na koniec instalator sprawdza czy dostępne są nowsze wersje sterowników i oprogramowania (potrzebne połączenie z internetem).

 

instal epson 1

 

instal epson 2

 

instal epson 3

 

l310 napelnianie

 

 

 epson

 

DSC02224

 

Jakość wydruków

   Drukarka bardzo dobrze nadaje się do drukowania dokumentów. Niestety jakość wydruku zdjęć na zwykłym papierze jest mierna. Sytuacja trochę poprawia sie przy zastosowaniu papieru foto ale wydruki nie są powalające, brakuje im nasycenia kolorów i widać lekkie ziarno. Pod tym względem lepiwj wypadają urządzenia Canon np Canon Pixma MP550 lub Canon Pixma MX535. Być może gdyby drukarka dysponowała jeszcze jednym, dodatkowym kolorem sytuacja była by lepsza.

  wydruk na epson L310 papier foto2 Large

 

 

PODSUMOWANIE

   Epson L130 jest obecnie najtańszym urządzeniem z systemem statego zasilania tuszem. Sprzęt jest odpowiedni dla osób, którym nie za­leży na skanowaniu, kopiowaniu i funkcjach sieciowych, a jedynie na niskich kosztach eksploatacji.

Urządzenie jest trochę droższe od zwy­kłej drukarki na kartridże, a pozwa­la wykorzystać zalety rozwiązania Ink Tank System. Mimo niskiej ceny ma zalety w postaci szybkiego druku tekstu, a pierwsza strona jest gotowa nawet po 7 sekundach. Zapewnia także całkiem sprawny druk zdjęć - dla formatu 10x15 oraz A4 jest to odpowiednio czas 1:13 oraz 5:50. Tak jak w pozostałych urzą­dzeniach Epsona również w przypadku tego modelu tekst drukowany na zwykłym papierze nie jest idealnie ostry, grafika ma widoczny raster (znika on w trybie wysokiej jakości), a fotografie mają raster widoczny nawet w najwyższym trybie. Z racji na swoją cenę urządzenie nie ma skanera, funkcji kopiowania, interfejsu Wi-Fi, a tym bardziej dodatkowych po­dajników papieru czy oryginałów.

   Epson L310 to doskonały sprzęt do domu, szczególnie dla ucznia i studenta oraz do małego biura; model L310 zapewnia niezłą  jakość oraz bardzo niski koszt drukowania.

Drukarki zaprojektowano tak, by studenci i osoby pracujące w domu mogły tanio i sprawnie drukować dużą ilość dokumentów. To właśnie grupy docelowe, do których stara się dotrzeć Epson. Pojemny system zasilania w atrament pozwala  na wydrukowanie większej liczby stron przy niższych kosztach. Prosta i bezproblemowa konfiguracja pozwala na błyskawiczne przygotowanie drukarki do pracy.

Technologia Micro Piezo oraz szybkość drukowania według normy ISO równa 9,2 str./min zapewniają szybkie wydruki dokumentów w wysokiej jakości. Drukarka L310 oferuje bardzo niskie koszty druku w przeliczeniu na stronę niezależnie od tego, czy wydruki są czarno-białe czy kolorowe. Zestaw zawiera cztery butelki z kolorowym tuszem (cyjan, żółty, purpurowy, czarny) oraz dwie dodatkowe, zapasowe butelki z czarnym tuszem, dzięki czemu drukarka jest zdatna do pracy przez dłuugi czas po zakupie. Zintegrowany pojemnik na tusz o dużej pojemności pozwala na wydrukowanie do 12 000 stron w czerni i 6500 stron w kolorze. Jakość druku jest więcej niż zadawalająca do codziennych wydruków tj. dokumentów, broszur itd. Jeżeli jednak chcesz drukować zdjęcia do rodzinnego albumu i oczekujesz wysokiej jakości - musisz kupić inną drukarkę.

 

 Epson L310 cena: od ok. 490 PLN (marzec 2017)

 

 

Aktualizacja 03.04.2017r:

Wiele osób pisze do mnie i zadaje pyatania właśnie o ten model drukarki, wnioskuje więc że jest ona bardzo popularna wśród kupujących.

Odpowiadając na pytanie kilku osób: "Jak się sparawuje i jak z jej trwałością?"

"Mój" model Epson L310 pracuje w sekretariacie urzędu średniej wielkości. Ma do niego dostęp wielu pracowników. Drukarka jak na taki model jest dość intensywnie eksploatowana i (jak na razie) od 5 miesięc nie było z nią żadnych problemów. Jeden, jedyny raz trzeba było wykonać ponowne wyrównywanie głowic ponieważ pojawiły się pasy na wydrukach. Po wykonaniu procedury wyrównywania głowic wszystko wróciło do normy.

 

Aktualizacja 14.01.2019r:

 Drukarka w dalszym ciągu pracuje sprawnie, nie wystąpiły żadne awarie.

 

Aktualizacja 28.07.2020r:

 Minęło sporo czasu a drukarka w dalszym ciągu pracuje sprawnie, nie wystąpiły żadne awarie. :)

 

Pojawiło się pytanie od mojego czytelnika, co kupić:

- "Czy oryginlany tusz Epson czy może coś innego i tańszego?"

 

Odpowiadam: Cena jednej orginalnej buteleczki Epsona z tuszem o poj. 70ml wynosi od ok 20PLN do 30PLN. Cena zamienników wacha się w granicach 13 do 19PLN.

Uważam że jeżeli nie ma zbyt wielkiej różnicy w cenie, tak jak w tym przypadku  - najlepiej trzymać się tuszy firmowych.

Ewentualnie jeżeli decydujemy się na nie orginalny tusz, to tylko znanych firm zajmujących się produkcją zamienników (np firmy: TFO, TF1, Activejet, TB Print, Print.ink. Black Point itd)

Natomiast zdecydowanie odradzam zakup najtańszych tuszy, nie znanych marek, importowane z Chin "No Name" itd.

Składniki i parametry takiego tuszu mogą znacznie odbiegać od oryginalnych. A to może przełożyć się nie tylko na gorszą jakość druku ale może doprowadzić nawet do uszkodzenia drukarki np. poprzez zapchanie głowicy drukującej. Dlatego warto zapłacić te "kilka złotych" więcej mieć dobre wydruki i święty spokój :)

 

Te oraz inne tusze do drukarki Epson L310

znajdziesz tutaj: https://inkhouse.pl/materialy,do-epson-l,l310,d-2647.html

tuszTFO

 Zamienniki firmy TFO, używam tuszy tej firmy w drukarce Canon i nie miałem żadnych problemów z tymi zamiennikami

 

 

SPECYFIKACJE PRODUKTU:

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

  • Kabel zasilający
  • Instrukcja montażu
  • Oprogramowanie (CD)
  • Karta gwarancyjna
  • 4 oddzielne butelki (70 ml) z atramentem (czarny, błękitny, żółty, purpurowy) oraz 2 dodatkowe butelki z czarnym atramentem
  • Urządzenie
  • Kabla USB - BRAK

Metoda drukowania:  Drukowanie atramentowe na żądanie (piezoelektryczne)
Minimalna wielkość kropel: 3 pl, Z technologią kropli o zmiennej wielkości
Technologia tuszów: Dye Ink
Rozdzielczość drukowania: 5.760 x 1.440 DPI -Konfiguracja dysz 180 dysz czarnych, 59 dysz na kolor

Przyłącza: USB

Wymiary: 482 x 222 x 130 mm (Szerokość x Głębokość x Wysokość) Waga produktu: 2,8 kg

Gwarancja: 12 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, 30.000 Strony

Obsługa papieru: Liczba przegródek do papieru: 1
Formaty papieru: A4, A5, A6, B5, C6 (koperta), DL (koperta), Nr 10 (koperta), Letter, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, Użytkownika, Legal
Druk dwustronny: Ręczna obsługa. Pojemność podajnika papieru 100 Arkusze W standardzie, 100 Arkusze maksymalnie, 20 Arkusze fotograficzne