Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

canon

 

Urządzenie wielofunkcyjne

Canon Pixma MG6850

Godne polecenia? - Test.

Aktualizacja 22.03.2021r.

 

 

 

 

W ostatnich dniach dotarła do mnie przesyłka z urządzeniem wielofunkcyjnym  Canon Pixma MG 6850.

Postaram się odpowiedzić na pytanie czy to urządzenie w cenie od 350 zł (cena z wrzesień 2019r.) warte jest zakupu.

 

DSC04530

Oczywiście:

 Pragnę podkreślić że opinia o testowanym sprzęcie jest moją subiektywną oceną wynikającą z moich własnych potrzeb, preferencji, oczekiwań.

Oznacza to że np. urządzenie użnane przeze mnie za warte lub niewarte zakupu może doskonale/źle spisywać się u innej osoby i zaspakajać wszystkie jej potrzeby (lub przeciwnie).

 

 Canon MG6850

Moje podstawowe oczekiwania w stosunku do urządzenia wielofunkcyjnego to:

możliwość szybkiego, prostego (z urządzenia będzie korzystać również kobieta - humanista), w miarę taniego wydrukowania kolorowego dokumentu o przyzwoitej jakości (np. CV, podanie do urzędu itd)

możliwość szybkiego, prostego, w miarę taniego skserowania 1 jednego dokumentu oraz pliku dokumentów bez potrzeby ręcznego przekładania kartek (czyli podajnik ADF, druk dwustronny powinien być)

możliwość szybkiego, prostego zeskanowania zdjęć i dokumentów w celu archiwizacji

możliwość wydrukowania kolorowych zdjęć na papierze foto w bardzo wysokiej jakości

dodatkowo pożądane by było aby:

drukarkę można było postawić w dowolnym miejscu, zdala od komputera bez konieczności ciągnięcia kabli (czyli WI-Fi)

możliwość zakupu/dostępność tańszych zamienników z tuszem

Zupełnie nie potrzebne mi są takie dodatki jak np. faks czy dostęp do banku obrazków, clipartów, pocztówek czy innych szablonów kalendarzy.

 

Ok, mamy z grubsza określone oczekiwania więc przechodzimy do testów. 

Oto nasz główny bohater: Canon PIXMA MG6850

canon

 
 

 Canon PIXMA MG6850 to drukarka, którą zaprojektowano z myślą o użytkownikach domowych, ale jej możliwości z powodzeniem mogą być wykorzystane również w niewielkiej firmie. Drukarka wyposażona jest kolorowy i dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7,5 cm. Dzięki niemu możemy korzystać z rozbudowanego menu drukarki. Canon MG 6850 wyposażony jest również w moduł WiFi który umożliwia  bezprzewodową obsługę; możemy drukować,  kopiować i skanować bez podłączania i plątania się w kablach. MG6850 pozwala również na drukowanie plików z popularnych usług m.in. Facebooka, Flickra, Google Drive itd. Zeskanowane dokumenty, zdjęcia w łatwy sposób możemy wysłać do usług w chmurze. Drukarka pozwala również na wydruk dokumentów z urządzeń mobilnych m.in smartfonów, tabletów.

Drukarka charakteryzuje się wydrukami wysokiej jakości. Umieszczono w niej 5 pojemników z atramentem. Dołożenie dodatkowego koloru, czarnego pigmentowego,  pozwoliło na uzyskanie lepszej wyrazistości i intensywności kolorów. W drukarce zainstalowano również moduł druku dwustronnego oraz czytnik kart pamięci oraz możliwość druku bezpośrednio z kart.

 

 DSC04569

DSC04570

 

Szybkość
Specyfikacja sprzętu podaje że wydruk jednej strony standardowego dokumentu A4 trwa ok. 4 sekundy, co daje szybkość nawet do 15 stron w ciągu minuty. Szybkość drukowania w kolorze wacha sięw granicach 9,7 obrazów na minutę. Na wydruk zdjęcia w formacie 10 x 15 cm bez marginesów musimy czekać około 41 sekund. Subiektywnie -drukarka nie jest demonem szybkości (szczególnie w "wyższej jakości") ale tragedii nie ma.

 

Koszty
Koszty wydruku nie drenują naszych kieszeni. Przede wszystkim dlatego, że w drukarce kartridże można wymieniać osobno. Po zakończeniu jednego z pojemników,  można dokupić kolejny. Nie ma potrzeby zakupu całego kompletu zasobników. Tym, co jednak realnie obniża eksploatację urządzenia, jest możliwość korzystania z wydajnych wkładów XL, które pozwalają na wydruk większej ilości stron niż na standardowych pojemnikach.  Koszt wydruku w czerni to ok. 1 grosz, a w kolorze ok. 10 groszy. 

Tusze do Canon 6850 to zestaw 4 kolorów CLI-571 - jest to pełna paleta kolorów włącznie z tuszem czarnym, natomiast kodem PGI-570 firma Canon oznaczyła dodatkowy, czarny pigmentowy wkład drukujący, który jest większy od czarnego tuszu PGI-570 i zawiera inny typ tuszu.

Dokładne oznaczenia wszystkich tuszy do Canon MG6850 to:

 • Tusz Czarny pigmentowy - PGI-570BK
 • Tusz Czarny - CLI-571Bk
 • Tusz Żółty - CLI-571Y
 • Tusz Cyjan - CLI-571C
 • Tusz Magenta - CLI-571M

Ponad to dostępne są również tańsze zamienniki oryginalnych tuszy w jeszcze atrakcyjniejszych cenach. Jednym z dystrybutorów dobrych i tanich zamienników  do Canon Pixma 6850 jest inkhouse.pl

Tusze do Canona  oraz zamienniki do innych drukarek znajdziesz tu: https://inkhouse.pl/tusze,do-canon,nr-570.html

 

Zestaw TFO Canon 570/571 - 4x CLI571 CMYK i PGI570 Tusze do Canona od www.inkhouse.pl

 

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
PIXMA MG6850 to nie tylko znakomita drukarka oparta na technologi FINE, ale również urządzenie pozwalające na skanowanie oraz kopiowanie na wysokim poziomie. Za pomocą tego modelu możemy skanować dokumenty w rozdzielczości 1200 × 2400 dpi. Skanowanie jednego arkusza dokumentu zajmuje około 19 sekund. Oczywiście szybkość jest uzależniona od charakteru dokumentu (fotografia czy dokument tekstowy) oraz rozdzielczości, w jakiej skanujemy (np. 100, 600 dpi). W ramach funkcji dostępnych w tym modelu możemy również korzystać z rozbudowanej kopiarki. Za jej pomocą kopiujemy dokumenty oraz zdjęcia z i bez marginesów, jak również możemy kopiować dwustronnie, oraz korzystać z możliwości kopiowania kilku dokumentów na jednej stronie. Menu kopiarki umożliwia oczywiście skalowanie dokumentów w zakresie 25%- 400%.

 

DSC04574

DSC04577

 

Podsumowanie

Wielofunkcyjny kombajn, który pozwala użytkownikom domowym korzystać z wielu zaawansowanych funkcji. Zaletą modelu jest integracja z siecią bezprzewodową i możliwość wydruków z urządzeń mobilnych oraz skanowania z i do chmury. Na plus zaliczyć trzeba również funkcję automatycznego druku dwustronnego, która nie tylko oszczędza czas, ale również obniża koszty eksploatacji. Tym, co jednak najbardziej cieszy jest efekt, czyli znakomitej jakości wydruki, z których znany jest Canon. I za to można pokochać PIXMA MG6850.

 

 DSC04564

 

 

Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG6850

Canon Serii PIXMA MG6800

Opracowane z myślą o szybszym drukowaniu z wielu różnych urządzeń i usług pamięci masowej w chmurze, bez uszczerbku dla jakości

To bardzo wydajne, 5-atramentowe urządzenie wielofunkcyjne jest wyposażone w funkcję Wi-Fi i ekran dotykowy, co ułatwia drukowanie dokumentów i zdjęć bezpośrednio z urządzeń inteligentnych i usług pamięci masowej w chmurze.

Korzyści

- Drukowanie, kopiowanie i skanowanie po kilku pociągnięciach palcem po dużym ekranie dotykowym
- Wysoka jakość zdjęć drukowanych bezpośrednio z aparatu lub karty pamięci
- Łatwa łączność ze smartfonem lub tabletem
- Drukowanie z i skanowanie do usług w chmurze
- Więcej wydruków za tyle samo – atramenty XL

Cechy kluczowe

Wystarczy wymieniać atrament po wyczerpaniu Duży wyświetlacz dotykowy Opcjonalne pojemniki z atramentem o dużej pojemności Bezprzewodowa obsługa i udostępnianie

Drukowanie z i skanowanie do chmury Wbudowany czytnik kart Aplikacja Canon PRINT Inkjet/SELPHY Automatyczne drukowanie dwustronne

Drukowanie, kopiowanie i skanowanie po kilku pociągnięciach palcem po dużym ekranie dotykowym bardzo wydajnego, domowego urządzenia wielofunkcyjnego

Aura wysokiej klasy. Drukowanie, kopiowanie, skanowanie i dostęp do zasobów w chmurze dzięki domowemu urządzeniu wielofunkcyjnemu, obsługiwanemu w łatwy, typowy dla smartfonów sposób. Duży, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm przyspiesza i ułatwia obsługę menu, wybieranie funkcji, przeglądanie zdjęć i korzystanie z usług w chmurze.

Drukowanie wysokiej jakości zdjęć bezpośrednio z kart pamięci i aparatów dzięki technologii FINE firmy Canon, rozdzielczości druku 4800 dpi i 5 oddzielnym zbiornikom z atramentem

Łatwe drukowanie wysokiej jakości zdjęć, z intensywniejszą czernią, dynamiczniejszą czerwienią i dużą szczegółowością, bezpośrednio z kart pamięci i zgodnych aparatów bezprzewodowych – wszystko dzięki 5 oddzielnym zbiornikom z atramentem, technologii FINE firmy Canon i maks. rozdzielczości druku 4800 dpi. Dzięki szybkości drukowania na poziomie 15 obrazów/min (mono) i 9,7 obrazu/min (kolor) wg standardu ESAT ISO druk zdjęcia 10 × 15 cm bez obramowania zajmuje około 41 s.

Szybkie, bezproblemowe drukowanie i skanowanie za pomocą urządzeń inteligentnych dzięki aplikacji Canon PRINT i funkcji Wi-Fi Direct®

Wystarczy pobrać aplikację Canon PRINT, aby bez problemu zacząć drukować i skanować za pomocą smartfona lub tabletu i mieć bezpośredni dostęp do usług w chmurze. W trybie Wi-Fi Direct®, który pozwala utworzyć sieć bezprzewodową ad hoc, nie są potrzebne router bezprzewodowy, połączenie internetowe ani hasło

Poznaj twórczą swobodę drukowania i skanowania w chmurze dzięki ulepszonej usłudze PIXMA Cloud Link

Dzięki ulepszonej usłudze PIXMA Cloud Link drukowanie zdjęć z serwisów Instagram, Facebook czy Flickr to kwestia sekund. Ponadto można drukować dokumenty z popularnych usług w chmurze, takich jak Google Drive, OneDrive i SlideShare*. Zeskanowane dokumenty i zdjęcia można łatwo przesyłać do Google Drive, OneDrive i nowo dodanej usługi OneNote**.

Oddzielne zbiorniki z atramentem umożliwiają wymianę tylko zbiornika z kolorem, który się wyczerpał; opcjonalne atramenty XL i automatyczne dwustronne drukowanie pozwalają oszczędzać pieniądze

Minimalna ilość odpadów i maksymalna oszczędność. Dzięki oddzielnym atramentom wystarczy wymienić tylko wyczerpany kolor. Ponadto można wydrukować więcej stron za tyle samo dzięki opcjonalnym atramentom XL i oszczędzać papier w trybie automatycznego druku dwustronnego.

 Świetnej jakości wydruki i dostęp do szerokiej gamy przydatnych funkcji m.in. drukowania z urządzeń mobilnych oraz usług w chmurze. Takie udogodnienia oferuje wielofunkcyjny „kombajn” od Canona. Model PIXMA MG6850 ucieszy wszystkich tych, którzy marzyli o uniwersalnej drukarce o wielu możliwościach.

Zawartość opakowania Canon MG6850 (po za drukarką i kompletem papierowej dokumentacji) zawiera:

 • kartridże z tuszem
 • płyta CD ze sterownikami,
 • 4 angielskie przejściówki telefoniczne (nie potrzebne w Polsce), 
 • kabel telefoniczny (do faxu),
 • kabel zasilający.
 • Kabla USB w zestawie brak! (typowe...).

 Oprogramowanie:

 Canon posiada dość bogate oprogramowanie.

 • Canon My Printer
 • Easy-PhotoPrint+
 • My Image Garden
 • "Quick Menu"

"Quick Menu" składa się z Menu skrótów, które umożliwia uruchamianie funkcji za pomocą jednego kliknięcia, oraz programu Image Display, za pomocą którego można odtwarzać różne elementy (obrazy, filmy) w pokazach slajdów.

Gwarancja: 24 miesiące

Cena urządzenia w wrzesień 2019: od 350 PLN


 

Aktualizacja 22.03.2021

 

Wczoraj, niespodziewanie drukarka odmówiła współpracy wyświetlając taki komunikat błędu:

 

canon MG6850 kod błędu 203

Canon MG6850  - kod błędu B203

 

Wszystko wskazuje na to, że uszkodzeniu uległa głowica drukująca, której aktualna cena w polskich sklepach wynosi niemalże cenę drukarki w dniu zakupu.

Istnieje możliwość zakupu głowicy na aliexpres za ok 100pln - skorzystałem z tej opcji, otrzymałem już i zainstalowałem chińską głowice i wkrótce opiszę swoje doświadczenia.

 

Głowica z aliexpress

 Głowica do Canon MG6850 na aliexpress