Drony, UAV

  

   Bezzałogowy statek latający (ang. unmanned aerial vehicle, UAV), bezzałogowy system latający (ang. unmanned aerial system, UAS[1]), dron[2]statek powietrzny, który nie wymaga do lotu załogi obecnej na pokładzie oraz nie ma możliwości zabierania pasażerów, pilotowany zdalnie lub wykonujący lot autonomicznie. Bezzałogowe statki latające obecnie wykorzystywane są głównie przez siły zbrojne do obserwacji i rozpoznania przez co zwykle wyposażone są w osprzęt służący do obserwacji w postaci głowic optoelektronicznych. Uzbrojone i przeznaczone do wykonywania działań bojowych statki są określane jako Unmanned combat air vehicle (UCAV).

RQ-1 Predator

 

Pierwszy dron osobowy - Ehang184

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

hang 1

 

Pierwszy pasażerski dron na świecie

- Ehang184 (video)

 

  

   Chińska firma Ehang Inc. przedstawiła na targach CES w Las Vegas pierwszy na świecie elektryczny dron przeznaczony do przewozu ludzi. Według przedstawicieli Ehang Inc. ich propozycja to rewolucja światowa w dziedzinie indywidualnego transportu. Według obserwatorów targów CES to intrygujący, ale wymagający jeszcze wiele pracy gadżet.

 

Wideo:

Czytaj więcej: Pierwszy dron osobowy - Ehang184

Nowa kamera od GoPro - Hero4 Session

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

hero4 session

 

GoPro Hero 4 Session

najmniejsza wodoodporna kamera w historii

 

 

   Producent kamer sportowych znów nas zaskakuje. Nowa ulepszona wersja GoPro4 Session jest o połowę mniejsza i prawie o połowę lżejsza od swoich poprzedników (GoPro4 Black i Silver).

Hero4 Session jest najmnieszą z całej rodziny, ma kształt sześcianu o zaokrąglonych krawędziach, którego bok ma niespełna 4 cm długości! Dzięki kompaktowej konstrukcji i masie 74g, HERO4 Session jest 50% mniejsze i 40% lżejsze niż inne kamery HERO. Zaprojektowana do przetrwania w ekstremalnych warunkach. Wodoszczelność do 10m bez konieczności korzystania z obudowy.

zestaw

 

CENA:

Czytaj więcej: Nowa kamera od GoPro - Hero4 Session

Ceny szkoleń na Operatorów Dron-ów

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Przykładowe ceny szkoleń na Operatorów Dron-ów

Kursy zakończone Egzaminami Państwowymi na miejscu w ośrodku szkoleniowym

Cel: nabycie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności praktycznej przez pilota pozwalającej na samodzielne pilotowanie bezzałogowymi statkami powietrznymi

Dla kogo: dla osób zainteresowanych rozpoczęciem kariery-zawodu profesjonalnego pilota bezzałogowych statków powietrznych

W ośrodku szkoleniowym odbywają się również egzaminy państwowe VLOS oraz BVLOS , organizowane w większości przypadków na zakończenie kursów szkoleniowych

Ceny:

Czytaj więcej: Ceny szkoleń na Operatorów Dron-ów

Książka "Drony. Wprowadzenie."

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

drony

  Książka

"Drony. Wprowadzenie."

 

 

Na Polskim rynku wydawniczym pojawiła się ciekawa książka dla osób chcących rozpocząć zabawę z Dronami. To książka pt. "Drony. Wprowadzenie"

 

Z książki czytelnik dowie się, co sprawia, że multikopter lata, jak go bezpiecznie pilotować oraz jakie środki bezpieczeństwa zachować w trakcie pracy. Można kupić gotową platformę, ale istnieje również możliwość skonstruowania od podstaw własnej. Autor wskazuje na zalety i wady obydwu tych rozwiązań.

W kolejnych rozdziałach zawarte są informacje jak zmontować drona oraz opanować techniki jego pilotowania, jakie są techniki lotu z kamerą oraz jak przygotować nagrany materiał do montażu.

Czytaj więcej: Książka "Drony. Wprowadzenie."

Dron DJ Phantom

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Najnowsze drony DJI PHANTOM 2 VISION PLUS dostępne są od ręki. Dodatkowo z najnowszą aparaturą sterującą (lepsze sterowanie gimbalem, pełna informacja o stanie baterii, możliwość treningu latania dronem na symulatorze DJI) i poprawionym kompasem - już w naszym sklepie!

DJI Phantom 2 VISION PLUS jest pierwszym tej wielkości, gotowym do ponad 20 minutowego lotu prosto z pudełka dronem pionowego startu z pokładową kamerą FULL HD z dedykowanym Gimbalem 3D firmy DJI. Oprócz atrakcyjnego wzornictwa urządzenie to ma wbudowany system autopilota Naza-M + GPS, pozwalający na stabilną i niezawodną charakterystykę lotu. Parametry lotu oraz jego funkcje zostały zaprogramowane, ustawione i dostrojone przez inżynierów DJI przed opuszczeniem fabryki, więc Phantom 2 jest gotowy do lotu zaraz po zakupie przez klienta. Choć łatwość obsługi oraz stabilność lotu sprawiają, że filmowanie z powietrza jest dostępne dla wszystkich -

Czytaj więcej: Dron DJ Phantom